Rychlý jahodový koláč

Příprava

5 minut

Vaření/Pečení

25 minut

Snadno připravitelný jahodový koláč, který si oblíbí celá rodina. Jeho příprava zabere jen chvilku, ale přesto si na něm skvěle pochutnáte.

Jahodový koláč

 • 1/2 hrnku (o obsahu 250 ml) ‏cukru
 • 1 kelímek ‏zakysané smetany
 • 1 hrnek (obsah 250 ml) ‏polohrubé mouky
 • 1/2 hrnku ‏oleje
 • 1 lžička ‏prášku do pečiva
 • 1ks ‏vejce

Postup

 1. Všechny suroviny smícháme dohromady a těsto poté vlijeme do koláčové kruhové formy vyložené pečícím papírem.
 2. Na těsto rozložíme nakrájené jahody a dáme do na 25 minut. do troubu vyhřáté na 180 stupňů
 3. Před pečením můžte koláč ještě posypat drobenkou (100g másla, 100g cukru, 80g polohrubé mouky, 1 lžíce vanilkového cukru), nebo posypat strouhaným kokosem

DSC_3007 DSC_3008 rychlý jahodový koláč

100 0 100 1

11 komentáře

 1. Renata před 4 roky

  Udělala jsem přesně podle receptu a je to opravdu hodně drolivé, sladké a mastné. Asi bych tam příště žádný olej nedávala. Je to fakt mastný jako prase…

 2. Barbora Kubosova před 4 roky

  Naopak! Kolac jsem dělala mnohokrát s různým ovocem a je naprosto skvostný! Skvělý, jednoduchý, ale hlavně chutný recept!

 3. Zuzana před 4 roky

  Výborný recept, vylepšila jsem 2 ušlehanymi bílky. Stavnaty vydržel i druhy den.

 4. Výborný recept! Udělala jsem ho z dvojité dávky na plech a jen se po něm zaprášilo.

 5. Sandra před 3 roky

  Příšerně sladké a mastné. V pečení nejsem nijak zkušená, a proto dělám vše přesně tak, jak je psáno. Není mi nic divné, nenapadne mě nic ubrat/přidat, ale v tomto případě by stačila půlka množství oleje, protože chuťově je to dobré. “Drobenka” v tomto poměru je nepoužitelná, vznikne mastná, chroupavá, patlavá hmota, která se nedá ani upéct. Zbytečně vyhozené ingredience.

 6. Petra před 3 roky

  Chtěla jsem udělat dětem rychlý koláč z jahod od babičky ze zahrádky a velké zklamání. Škoda, že jsem si nepřečetla komentáře před pečením. Opravdu hrozně mastné a sladké. Jinak verze se zakysankou fajn nápad. 🙂

 7. Blanka před 3 roky

  Osobně doslova nedodržuji návody u ničeho, něčeho uberu a nebo přidám,toho oleje se mi zdálo hnedka moc při čtení a cukru též. Žmolenku si dělám podle svého.

 8. Asi bych upresnila postup testa : vejce vyslehat s cukrem, pak pridat pomalu pul hrnku oleje aby se hezky spojilo, pote zakysanku, postupne mouku a lzicku prasku. Testo je nadychane jak piskot.

 9. Koulik před 2 roky

  Teď je v troubě ale komenty čtu až teď tak jsmem zvedavej na výsledek. Vysypal jsem formu vytření máslem vysypáno drcenými mandlemi. Tak uvidime

 10. Koláč byl výborný a nechápu některé stěžovatelé. Když se to dělá s drobenkou tak je jasné ,že to bude sladší. A když chcete dietnější verzi, tak hledejte jiný recept.Po přečtení návodu vám musí být jasné, že to bude kaloricka bomba. A ještě jednou- je moc dobrý.

Napsat komentář